Jirinovski’nin Türkiye’ye kurulacak nükleer santral ile ilgili görüşü

Çeviren: Ruhan GÜL

Rus politika camiasından ilginç bir video. Sanırım 2010 tarihli.
Türkolog, sosyolog, avukat ve felsefe doktoru. Rusya’da Liberal Demokrat Parti’nin kurucusu ve lideri, Duma Meclisi Başkan yardımcısı, Rus aşırı milliyetçisi Vladimir Jirinovski’nin videodaki konuşmasının çevirisi:

Buraya çıktım çünkü yanlış bir dış ekonomi politikası devam etmektedir.

Neden Avrupa Birliği Türkiye’yi kabul etmiyor? Korkuyor! Peki biz neden korkmuyoruz!? Gidiyoruz oraya fabrika kuruyoruz ve onları atom enerjisiyle güçlendiriyoruz. Ne yaptığımızın farkında mıyız!? Bizden, bizim atom santrallerinin fazlalığını satın almalılar. Volgodonsk’ta birkaç tane daha blok kurun ve enerjiyi Türklere gönderin.

Gittik İzmir’de petrol rafinerisi kurduk. Ne gereği var! Tuapse’de de petrol rafinerileri var. Bırakın oradan gelecek mazot taşıyan mavnaları beklesinler. Her şeyi yanlış yaptılar!!!

Türkiye’nin 70 yıl önceki nüfusu 17 milyondu. Hiçbir şeyleri yoktu. Sovyetler Birliği onlara otobüs verdi, savaşdan önce, kendimize bile yetmezken! Ama biz oraya otobüs gönderdik. Tesisler kurduk oralara. Gittik petrol rafineleri kurduk, kimya fabrikaları kurduk, Elektrik santralleri… Bugün, yakın doğunun en güçlü devletini biz yarattık.

Türk ordusu, NATO bloğunun en güçlü ordusudur. Milyonluk bir ordu. Almanların 300 bin kadar. Almanlarınkini artık askerden saymayın. NATO kara kuvvetlerinin temelini Türk askerleri oluşturur.

30 yıl sonra 150 milyon Türk… Bizse 100’e düşeceğiz. İran 150 milyon olacak… Bizim ise sadece 100… Afganistan Pakistan’la beraber 200 milyon… 500 milyonluk güçlü bir islam devleti. Din unsuruyla birleşmiş. Bu öyle sovyet ideolojisine benzemez, Leni’nin, Marks’ın portrelerini asmak falan. Köklü bir din bu. Bugün güçlü, kuvvetli… Herkes dayanışma içinde.

Ermenistanı ezecekler. Tamamen yerle bir edecekler. Azerbaycan’la birleşecekler. İran’la beraber Orta Asyaya girecekler. Büyük Türk devleti Turanı kuracaklar ve İran’la beraber Büyük İslam devletini… Orta Asyadaki ve Azerbaycan’daki şiilerle beraber… Anlıyor musun!? Bize karşı memnuniyetle birleşiyorlar! Çünkü biz hristiyanız. Onlarsa, hepsi müslüman.

Onları birbirlerine kenetleyen şeyler var. Dil onları birbirlerine bağlar. Türkçe demek: Azeriler demek, Türkmenler demek, Özbekler, Kırgızlar, Kazaklar, Tatarlar, Başkırlar… Peki Rusça kim konuşuyor oralarda!? Sorun burada zaten! Bunun önemli bir konu olduğunu anlamak lazım.

İran’a Türkmenler daha yakın çünkü onların da kendi Türkmenleri var. Azeriler yakın çünkü kendi Şiileri var. Yani onları birbilerine kenetleyen, bağlayan bir şeyleri var. Bizim ise onlara etki edecek hiçbir şeyimiz yok ama yinede onları silahlandırıyoruz!!! İllaki mermi satmak gerekmez. Bugün her şey enerjiye bakar. Biz onlara en önemli şeyi veriyoruz, enerji!

Fabrika kurmak gerekir ama bizden temin ettiği enerjiyle yine bize tehlike oluşturmaması için Rusya sınırlarından uzak olması şartıyla!

 

Reklamlar
Yorum bırakın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: